***
Щоб черв'як у воді ворушився, перед тим, як закинути наживку, треба акуратно притиснути двома пальцями вільну від гачка головку черв'яка.
***
За годину-дві до риболовлі візьміть дві столові ложки свіжого молока, дві столові ложки води, чверть чайної ложки меду, Дві столові ложки манки, перемішайте все це й заваріть на дуже малому вогні, поки не загусне. Охолодіть. Потім візьміть стільки ж м'якушки чорного свіжого хліба й перемішайте з отриманою кашею до однорідної маси. Щоб вона не висихала, по. кладіть у целофановий мішечок. Насадка добре триматиметься на гачку, а ловити на неї можна будь-яку білу рибу, найкраще - карася, плотву.
***
На листках молодих дубків іноді можна помітити калли - кульки, схожі на ягоди червоної смородини. В середині них - маленькі білі личинки, відмінна наживка для плітки, окуня тощо. Збирати їх найкраще з листям і тримати у відкритих, скляних банках. Наживляти личинок треба обережно, на гостре жало.
***
Мотиля треба насаджувати впоперек другого від голови сегмента, обережно насуваючи на цівку гачка, так він довше збережеться й не витече.
***
Черв'яків можна зберігати у великому нефарбованому й неглазурованому горщику для квітів, наповненому наполовину промитим і віджатим мохом. Мох треба міняти щомісяця. Горщик треба обв'язати марлею, бо перед дощем черв'яки можуть повилазити назовні.
У зрілих стеблах очерету водиться очеретяна личинка - біла, довжиною 2,5 мм, на яку охоче клюють коропові риби. Найбільше їх у нижніх "секціях-колоніях" зрілого очерету. В коробці з отворами в холодильнику личинку можна зберігати до 2 місяців.
***
Личинку оси використовують для ловлі риб, які клюють і на опариша.
***
Коників найкраще ловити вранці, в червні на них добре клює риба. Крила найкраще зв'язати, вусики обривають. Якщо ловлять нахлистом, навпаки - крильця розправляють.
***
Сальник - личинка жука-носорога, живе у перепрілому гної, в тирсі. Для наживок беруть личинку не більшу 25 мм. Темну рідину з них видавлюють, підкормлюють в ящику з тирсою сиром, поки не стануть білими й пругкими. Використовують як наживку для великої риби при ловлі донками.
***
Найпопулярніша гусінь для ловлі риби та, що живе в кропиві, капустяних листях. Якщо у вас закінчилася наживка, відшукайте поблизу кропиву, й можна продовжувати ловити.
***
Мучного черв'яка знаходять іноді в борошні, трухлявій деревині або розводять у банці, наповненій шкуринками хліба, пересипаними мукою. Використовують для ловлі нехижої риби.
***
Тарганів (чорних і рудих) теж можна використати як відмінну наживку, особливо для ловлі нахлистом.
***
Як насадку можна використати сиру телячу печінку, витриману ніч під якимсь тягарем, щоб краще трималася на гачку. На шматочки сирого м'яса тварин ловляться соми, форель, минь тощо. На шматочки легень птахів, кролів та інших тварин клюють лящ, плітка, густерка, піскарі тощо.
***
Можна використовувати як наживку шматочки сала - 5x5 мм, попередньо помістивши їх у холодну воду для затвердіння. Клюють на них короп, сазан, лящ, густерка, плотва, в'язь тощо.
***
Беруть 100г білої хлібної м'якушки, дві очищені варені картоплини середньої величини кілька разів пропускають через м'ясорубку. Додають три зубки натертого часнику й кілька крапель олії. Все перемішують. Отримують відмінну наживку для плотви й ляща.
***
У посуду з кип'ятком засипають, перемішуючи, кукурудзяне борошно. Коли вариво на вогні загусне, вогонь виключають, мамалиґу викладають на тканину й дають вистигнути. В кашу можна додавати ванілін, макуху, олію.
***
Популярну на Україні мастирку готують із вимоченого 12 годин гороху. Його двічі пропускають через м'ясорубку, суміш заливають кип'ятком і варять 2-3 години на тихому вогні до утворення однорідної маси. Збільшивши полум'я, безперечно помішуючи, всипають манку до утворення колобка (можна вівсянку). На риболовлі мастирку тримають у тканині, просоченій 10-30-відсотковим розчином борної кислоти.
***
Рибі смакують млинці. Замішавши тісто з 2-3 ложками пшеничної муки, їх випікають з обох боків до рум'яної кірки на добре розігрітій пательні, змазаній олією, краще - конопляною. Млинна мука, що продається в магазинах, для цього не годиться.
***
Так зване французьке тісто готують так: борошно грубого млива засипають у холодне кип'ячене молоко, постійно помішуючи. Густу масу, що утворилася, кладуть на пательню й на слабкому вогні вимішують до достатньої щільності, потім у дану масу додають круто зварений подрібнений жовток, трохи вареної картоплі й все перемішують.
***
Розсипчастий сир розтирають з ложкою меду в невеликій кількості води, повільно доводять до кипіння, додаючи пшеничну муку, щоб отримати тісто. Наживка ефективна для сазана, ляща.
***
Прокислий сир, що простояв у теплі, розминають з м'якушкою білого хліба. Пластини з такого тіста на цеглині кладуть у духовку, коли вони злегка пожовтіють - виймають. До такої наживки небайдужий лин.
***
Макарони варять до розм'якшення, промивають, щоб не прилипали до рук. Відрізають шматочки й ховають у них гачок.
Личинку лісового жука короїда добувають з-під кори сухих і великих дерев або заготовлених дров. Вона живуча й невибаглива, величина до 3 см, кольору темно жовтого з коричневою голівкою. На неї бере вся велика риба протягом року. Щоб зберегти наживку, досить засипати коробку тирсою.
***
Черв'яків можна зберігати в дерев'яному ящикові, на дно якого покласти сухе листя з дерев, найкраще - з берези, на нього - вологу землю. Зверху - рвану ватянку. В землю засипають черв'яків. При такому зберіганні навіть підкормки не треба, Черв'яки збираються під ватянкою, перед риболовлею їх легко вибрати прямо на поверхні землі.
***
Крім мотиля, можна наживляти на гачок і так звану реп'яхову міль - невеличку личинку білого або жовтуватого кольору. Її збирають у плодах і стеблах лопухів.
***
Якщо рибалять на великих і глибоких водоймах, використовують для наживки шматочки легень свійської птиці чи кроля, червоних гнойових черв'яків, котрих заздалегідь, з осені, заготовляють і зберігають у погребі. Такою наживкою часто спокушається серйозна риба, крупна плотва.
***
У багатьох керівництвах і довідниках з риболовлі серед різних рекомендованих насадок повідомляють про опариша, його використання й заготівлю. Для приваблювання мух, які відкладають яйця, радять використовувати розпластані тушки риб, шматки лежалого м'яса, нутрощі тварин і птиці та інші малоприємні приманки. Досвідчені рибалки пропонують замінити тваринні відходи сиром і залишками молока чи сметани, що змивають з банок. У дерев'яний ящик треба покласти зібганий товстий папір, ганчір'я, змочити їх молочними відходами і підтримувати "у зволоженому стані, додавши подрібнені шматочки сиру. Ящик рекомендується щільно закрити решітчастою кришкою для захисту від мишей, пацюків і котів. У сільській місцевості його можна поставити на городі, поблизу корівника чи пташника. Опаришів, які з'являються за кілька днів, слід вибирати з ящика і помістити для росту в скляну банку з невеликою кількістю висівок і манної крупи, змочивши тими ж молочними відходами. Горловину банки ретельно прикривають цупким папером, який проколюють у кількох місцях голкою для доступу повітря.
***
Ловити коників руками та ще й у спеку - зняття малопродуктивне. Краще робити це вранці, коли вони на холодку ще не такі пильні. А марлевий сачок допомагає скоріше наповнити кониками банки з травою. Якщо коники залишилися після риболовлі - не біда. Покладіть до ящика люцерни або іншої трави і пустіть їх туди, В ящику зробіть побільше щілин і частіше міняйте траву. Найчастіше на коників вудять головнів, але можуть потрапити до саджалки і краснопірка, єлець та плітки.
***
Ідучи на рибу, прихопіть із собою намочений у гасі шматок сукна. Якщо натерти ним черв'яка, то він краще звиватиметься у воді, приваблюючи рибу.
***
Для краснопірки влітку найкраща наживка: коник, мотиль, опариш.
***
Навесні з'являється багато невеличкої зеленкуватої гусені шовкопрядів. На неї ловлять верховодку, краснопірку, плітку, ляща.
***
Плітка добре бере на пшоняну кашу, зварену круто, добре вимішану, як тісто. Зберігають її у вологій ряднині. Кульки роблять під час лову.
***
Зерна жита, ячменю, вівса - добра наживка для багатьох риб. їх варять у невеликій кількості води на малому вогні 2-З години, потім воду зливають, а посудину з зерном щільно загортають у ряднину (спочатку в папір). Парене зерно теж зберігають у вологій ганчірці.
***
Якщо з пінопласту зробити невеличкі кульки й, проколовши їх по центру, нанизати на повідки донки-закидушки, вони підтримуватимуть наживку над дном. Кльов може поліпшитися.
***
Якщо підняти на мілині камінь, то на його нижній частині можна побачити багатоніжок. 2-3 їх на крючку - відмінна наживка.
***
Біля річок, ставків зустрічається аїр, корінь якого можна використовувати як принаду. Для цього висушене коріння дрібно товчуть у порох. На риболовлі цей порошок змішують із землею, грунтом і підкидають земляні кульки до поплавка. Запах аїру приваблює плотву, густерку та іншу рибу, адже вона ним харчується.
***
Як ефективну наживку можна використати м'яку серцевину нижньої частини очерету, кути. Для цього треба під корінь зрізати рослину, верхівку відкинути, з нижньої частини зняти шкірку. Залишається гнучка біла й м'яка паличка - серцевина. Порізавши її на дрібні частинки, зберігають наживку у воді. Наколюють наживку на гачок, як черв'яка. Клюють карась, в'язь, сазан, короп та інша біла риба.
***
Якщо з хлібною м'якушкою замішати дрібних черв'яків, мотилів чи опаришів, кльов поліпшиться.
***
Добра наживка - черв'як-піщаник. Водиться на берегах з піщаним чи мулистим дном. Добувають совковою лопатою. Довжина 30-50 мм. На нього добре клює всяка риба.
***
На листях лілії, стеблах її нерідко можна побачити яскравого червоно-коричневого черв'ячка - річного слизняка. На них відмінно ловляться карасі, окуні, навіть щуки. Зберігати наживку слід у банці з водою з тієї ж водойми, де збирали черв'ячків.
***
Водяний шовк - зелені нитковидні водорості, що покривають підводні предмети, можуть слугувати насадкою. Для цього пучок зелених ниток промивають, складають петлею й затягують її на ц'вці гачка. Довжина кінців - 20 мм, ширина пучка-2 мм. Гачок ліпше з короткою цівкою, не більший № 3, жало відкрите. Наживку пускають понад дном, упівводи.
***
Бабка-личинка поденки ховається в глинистому березі. Біля води чи під нею в грунті трапляються дрібні отвори - це сховище личинки. Глину беруть совковою лопатою, розламують грудку й вибирають личинки. Зберігають бабок у прохолодному місці в зволоженій ганчірці або в глиняному глечику з чистим річковим піском.
***
Добути личинки бабки можна, намотавши на палицю з сучками водорості з дна.
***
Черв'яків для наживки можна засушити, нанизавши на нитку за головку. На риболовлі відривають шматочок і насаджують на гачок, у воді черв'як набирає попереднього виду й охоче береться рибою.
***
Кажуть, наживку при ловлі на річці, швидкій течії успішно замінюють кульки з пінопласту, величиною з горошину, просочені чимось ароматичним (злегка, досить просочити одну кульку, її запах переберуть інші). На пінопластові кульки, кажуть, ловиться й плітка в ставках та озерах.
***
На заплавних луках, у невеликих рівчаках за траву під водою чіпляються малесенькі темно-червоні трубочки, подібні до шматочків кори. З трубочок визирає головка черв'ячка - чудові наживки в травні. Рибалки звуть її ще щитиком, ошитком. На нього добре клює плотва, великий окунь.
***
Якщо зварений до густоти рідкої сметани горох змішати з манкою, отримаємо ефективну насадку для ловлі білої риби.
***
Прожарений у відходах олії (після смажіння чогось) пісок- хороша приманка для риби.
***
Навіть взимку можна добути черв'яків, але не звичайних, а зелених, які живуть під болотяними купинами чи в місцях впадання у водойму струмків.
***
Черв'яків найкраще тримати в мішечку з махрового рушника, він повинен бути зволоженим. Землі треба небагато.
Головна | Реєстрація | Вхід