Ловля окуня восени
Окунь по праву вважається серед рибалок одним з найпоширеніших видів риб. Місце його існування охоплює майже всі озера, ставки та річки, а також солоні затоки російських морів.
Запорукою гарного улову є вдало вибране для лову місце. Знаючи звички окуня, з цим легко впоратися. Ви напевно знайдете його поруч з річковими вирами, на піщаних річкових схилах, ділянках зі слабкою течією, а також, в гілках затоплених дерев, де окунь знаходить захист і прожиток. Не дивлячись на те, що окуня можна ловити протягом усього року, найбільш вдалий і гарне клювання починається ранньою весною, після нересту, десь з кінця квітня, і закінчується глибокою восени. Однак, лов окуня восени, істотно відрізняється від весняної або зимової риболовлі.
Як правило, восени окунь тримається біля берегів, де зустрічаються зграйки дрібної рибки. Будучи хижаком, за вдачею, він тут знаходить легку здобич. Протягом усього дня окунь постійно рухається, тому, якщо не клює в обраному вами місці, краще підшукати інше. Таким же чином варто вчинити і в тому випадку, коли риба перестає брати насадку.
До речі, про насадки для лову окуня. Самим безпрограшним варіантом є мальки. Ловити на малька можна як на звичну поплавкову вудочку, так і на спінінг. Традиційні черв’яки використовуються теж. Однак, щоб лов окуня восени була вдалою, хробаків варто накопати за пару днів до риболовлі, промити і загорнути в траву. Зацікавиться окунь і м’ясом раку або пуголовка.
Варто пам’ятати, що в часто відвідуваних рибалками водоймах окунь становітся обережним, і тоді, риболовля перетворюється на азартну полювання. Певний вплив на клювання надають і різкий перепад атмосферного тиску і сонячна активність. У такі дні окунь затаюється, відмовляється тимчасово від пошуків їжі або йде на інші, більш сприятливі місця. При лові окуня варто дотримувати правило: чим менше насадка, тим більшу відстань має бути від неї до грузила. А саме головне: ніколи не можна зволікати з підсічкою. При зволіканні – або без риби можна залишитися, або довго потім возитися, щоб звільнити гачок, оскільки окунь-риба жадібна і часто глибоко заковтує насадку.