Ловля судака
Судак по своїй хижості йде слідом за щукою. Він також відноситься до прісноводним хижаків. Вже на першому році свого життя цей хижак починає харчуватися рибою. У нього добре розвинені щелепи. Вони мають видовжену форму з великими рідкими іклами. Між ними розташовані дрібні гострі зуби. За своєю будовою паща судака сильно схожа зі щучою. Тільки спінінги shimano можуть впоратися з такими щелепами.
Судак ставитися до нічних хижаків, він переслідує свою здобич, а не нападає із засідки як щука. А протягом дня цей хижак просто спить. На постійному місці проживання судак жити незможе
Харчується цей хижак два рази на день. Перший раз – ще затемна, а другий – після заходу сонця. Судак набагато прожорлівіший найнебезпечнішого хижака – щуки. У погоні він сильно впертий, не вважаються такі великі річки як Волга, Урал, Ока, Дон і багато інших. Але іноді можна зустріти його і в маленьких річках, і навіть в озерах, таких як Селігер, водяться вони й у водосховищах відомого каналу ім. Москви. Найбільші рибини досягають у вазі до 12 кілограм, а пересічний важить приблизно 3-4 кілограми.
Для цього представника класу риб головна умова для існування – наявність чистої проточної води. При інших припиняє гнатися за своєю здобиччю, поки не наздожене її. Клювати він починає з середини серпня, але найінтенсивніший клювання у вересні. А після жовтня він зовсім закінчується.
Ловля судака не так цікава як щуки. Але й тут є свої особливості. Спорядження для лову цього хижака повинно бути якісним. Котушки shimano відрізняються саме такими своїми показниками. Для чого це треба легко пояснити: Вечірній кльов відбувається ввечері, коли вже зайшло сонце, а ранковий – рано вранці, коли сонце ще не зійшло. Тому від якості вашого спорядження і буде залежати ваш улов. При цьому необхідно пам’ятати, що судак є стайной рибою, тому, якщо ви виловили одну, стоїть "залишати” ваші снасті в тому ж місці ще кілька разів. А ловлять його з дна.
Ловити судака можна і доріжкою. При цьому досвідчені рибалки використовують блешні, які застосовують при лові судака спінінгом, а розмір її 5-7 сантиметрів. Можливе застосування і більшої блешні, які з успіхом застосовуються при лові щук, але на них може попастися тільки великий судак. А для приманки використовується ялець або піскар, які насаджують на оснащення з кількома трійниками.