Карп
Про велич і красу коропа складають легенди. Звичайний річковий короп покритий темно-золотою лускою, біля спинного плавця він має блакитний відтінок, а ось світло-золотистий знизу черевця.
На перший погляд може скластися думка, що короп дуже схожий на карася, але це лише у випадку маленького коропа, великі ж вони значно нижчі, довше і товщі карася, мають 2 пари вусиків, на кінцях яких круглі маленькі голівки; губи у нього подібні губам ляща, такі ж м’ясисті і рухливі. Темно-сірий спинний плавець дуже широкий і простягається майже на всю спину. Цей плавник, крім усього іншого, має зазубрений передній промінь, який трохи схожий на той, який має мирон-вусань. Нижні плавці у коропа мають темно-фіолетову розмальовку, хвіст – темно-червоний, очі з золотистим відтінком.
Глоткові зуби коропа дуже масивні (5 з кожного боку, які розташовані в 2 ряди), що перетирають тверду їжу. Маленькі коропи (2-3 роки) ще називають горбилькамі і лапищамі через те, що вони відрізняються від своїх дорослих тат і мам своєю шириною, Горбатов і світлим відтінком.
У великих коропів з віком тіло приймає циліндричну форму. Річковий короп і ставкової також мають свої відмінності, річковий – подовжений з циліндричним тулубом, а ставковий навпаки короткий подібний на сріблястого карася.