Ловля щуки вудкою
Ловля щуки вудкою з поплавцем використовується зазвичай в озерах і ставках, а також в тихих водах на річках. Поплавки переважно використовуються ковзаючі.
Клювання щуки зазвичай складається з
трьох етапів:
1.хижачка захоплює живця і топить поплавець;
2.тянет поплавець до берега або в сторону і заодно перевертає живця головою до глотки;
3.зупиняється і ковтає жертву.
Коли ж потрібно підсікати? А підсікати найкраще на третьому етапі, у випадку якщо ви використовуєте поодинокі гачки, якщо ж ви використовуєте систему гачків, то можете підсікати відразу ж після занурення поплавця у воду. Якщо клюнула більша щука, то поплавець більш довгий час знаходиться під водою, а може і зовсім довгий час не спливати. Зазвичай момент клювання застає рибалки зненацька, але його можна передбачити, по тому – як поводиться живець.
Він зазвичай неспокійно смикається, коли відчує близькість хижачки. Якщо клювання щуки млява, тобто вона грає з живцем, то необхідно трохи підтягнути лісочку на себе, тим самим підбити мазухо. Якщо, лов щуки виробляється на одиночні гачки, то при клюванні, треба взяти удильник у руки і трохи подати його вперед, і головне – не поспішайте з підсічкою.
Підсікання повинна бути настільки сильною, наскільки це дозволяє волосінь. При сильній підсіканні щука, напевно, отримує невеликий струс мозку (так як вона деякий час не рухається), саме в цей момент варто швидко, поки вона не отямилася, перекинути удильник через спину і перебираючи руками тягти її до берега. Такий спосіб лову використовується у випадках, якщо ви вживаєте якірці і снасточки, і в місцях, де щука бере дуже часто (під час жора, наприклад), тобто кожна хвилина на рахунку. Якщо починати копатися з котушкою, то щука швидко отрезвеет і почне серйозно опиратися.
При цьому вона починає кидатися на всі боки, натягувати волосінь вглиб, і несподівано вискакувати з води. У повітрі вона починає мотати головою, і при цьому нерідко випльовує живця; це відбувається частково через те, що під час стрибка леска залишається не натягнутою. Тому рекомендую не використовувати котушку, а швидко тягнути одурманених хижачку до берега.