Ловля щуки на гуртки
Ловля щуки на гуртки здійснюється спеціальними пристосуваннями, які складаються з мотузки, повідка, гачка і головного пристосування – диска. Диск має близько 15-20 см в діаметрі і 2,5 см. ширини.
На ребрі диска прорізається глибокий жолоб, а на його середині проробляється дірка в палець завтовшки, в яку вставляється паличка (приблизно 15 см.) з прорізом з одного боку.
Сам гурток для лову щуки можна пофарбувати для зручності з одного боку в білий колір, а з іншого в червоний. На гачок чіпляють живця, мотузка (10-20 м.) намотують на диск до тих пір, поки не буде досягнута потрібна довжина, далі мотузку защемляють в щербину осі і пускають на воду.
Звичайно, ви вже зрозуміли, що ловлять щуку на гуртки тільки в тихих водах, на течії їх використовувати не доцільно оскільки вони можуть спливти невідомо куди. Крім того, було відмічено, що якщо гурток стоїть у місці де немає листя латаття, то щука бере рідко, у місцях між листям гуртки, хіба що маскуються під них, і менш помітні для щуки, тому вона зовсім непогано ловиться в цих місцях.
Поставушки (вона ж гурток) працює таким чином: щука вистачає живця і тим самим перевертає гурток, звільняє мотузку із прорізи і починає розмотувати мотузку з осі. Іноді до мотузки прикріплюють вантаж, щоб її не відносило під час вітру. Можна спростити конструкцію гуртка таким чином: береться пляшка, намотується на шийку мотузка, а кінець прикріплюється злегка шпилькою до пробки, для того щоб щука легко могла висмикнути її.