Річковий рак
У кожної нації є свої традиції, звичаї та культура. Останнім часом, деяким «індивідумам», заманулося говорити про якусь – то новій культурі споживання пива у нашій країні. Ці нещасні ставлять пиво поруч із солоними горішками! Хіба це мислимо?! Культура може бути тільки одна! Наприклад, у китайців – це чайна церемонія, а у нас – пивний ритуал і лише з раками. Пиво і раки – це не тільки божественно, це ж просто дуже смачно.
Так давайте, ж подамося на ловлю цього вишуканого делікатесу. Адже лов раків – це більш захоплююче заняття, ніж лов риби. Ніщо не зрівнятися з пікнічку, який буде організований після вдалої «полювання» на раків тут же, на березі тихого озера або ставка: димок багаття, пиво (обов’язково) і свіжоприготовані варені раки.
Отже, рак мешкає і розмножується тільки в чистій воді.
А так як в даний час проблема забруднення водойм в нашій країні одна з основних, то раків, на жаль, більше не стало і належить попрацювати, щоб знайти місце проживання раків. Примхливі раки віддають перевагу прісній воді. Не знайдете Ви раків на мулистому дні, на мілководді з чистим дном. Для рака – відлюдника дуже важливо знайти і викопати собі притулок, а це легко зробити на твердому, кам’янистому дні, щоб захищати себе від нападу більших побратимів.
Лов раків краще здійснювати в такий час, коли раки найбільш голодні. І коли ж, запитаєте ви? На пошуки корму рак виходить з настанням темряви, або рано – рано вранці. Тому, Вам треба виспатися і набратися терпіння, щоб полювання за річковими відлюдниками була дуже вдалою і, обов’язково, прихопити з собою електричний ліхтар. Раки просто обожнюють ілюмінацію. Тому лов раків варто перетворити на нічний подання. Який же їжі віддають переваги раки? Харчування раків не різноманітно, воно складається з продуктів рослинного походження. Але, як і у всіх живих істот, у них є улюблені страви, заради яких вони можуть і попастися до Вас у мережі. Рак не пройде повз свіжогом’яса і нутрощів різних риб. Він, як кролик, утримуючи своїми клешнями, буде гризти ласий шматочок, і отримувати задоволення. Єдина умова – це ДУЖЕ свіже м’ясо!
Отже, перейдемо до способів лову раків, за допомогою яких, Ваш вечір на березі прекрасного озера буде просто чудовим. Найдавніший і простий – це лов раків руками. Серед завзятих мисливців за раками, існує думка, що лов раків – це небезпечне заняття. Тому, одягнувши спеціальні рукавички, Ви можете сміливо вирушати у воду на пошуки делікатесів. Прогулянка по нічному, холодного ставку або озера буде полягати в оглядати корчів, каміння, очеретів, стрімчастих берегів, тобто ті місця, які до душі раку. Ось він, ось він! Ви знайшли його! Ловлять раку завжди з боку хвоста, потрібно просто перехитрити його. А якщо Ви любитель попірнати, Ваші шанси збільшуються, але ненадовго, тому що Вам може загрожувати переохолодження, вода вночі, дійсно, дуже холодна!
Залишимо старовину нашим дідусям, а самі спробуємо впіймати раку іншим способом. Ловля раків на пастку. Рачевни, раколовня, як би її не називали, принцип один і дуже ефективний, тільки спочатку, доведеться попрацювати і виготовити самостійно цю річ! Це сітка циліндричної форми, натягнута на металевий обруч. Поклавши в центр приманку, Ви кладете пастку до місця годівлі, чекаєте і тягніть. Ніяких хитрощів і труднощів! Встановивши кілька раколовней, Ваші шанси збільшуються в рази. Головне, не забудьте зазначити їх поплавками.
Ну, і як би це не смішно звучало, можна здійснювати лов раків на вудку, але спеціальну. Називають цей метод ужением раків. Дерев’яна палиця з загостреним кінцем і «вудлище», яке оснащується волосінню – ось весь інструмент для лову раків цим способом. Відчувши приманку, яка прикріплена до гострого кінця або до волосіні, рак вистачає її своїми клешнями, в надії спокійно поласувати, Ваше завдання в цей час – витягнути його на поверхню. Є диваки, які можуть ловити раку навіть на гачок! Але рак, существо розумне, він може перекусити волосінь клешнею, і Ви зазнаєте фіаско, причому не один раз.