Пошук місць
Пошук цих місць ведемо завидна. Як їх знайти? Якщо є ехолот – тут все зрозуміло, а якщо його немає – як бути? Будемо шукати, як у старі добрі часи-читаємо берег, використовуємо глибиномір. Ми і будемо шукати цікаві місця, де мешкає наш ікластий, а це свалим, ямки, перепади глибин.
Найбільш перспективними місцями для нічного лову можна вважати глибини, що примикають до мілинам. Дно повинно бути твердим, глинистим або піщаним. У пошуках нічних пасовищ судака, саме бровки, що примикають до мілинам, є улюбленими місцями ікласті. Добре, якщо ці мілини мають деяку протяжність з підходами до тростняку, та ще було б непогано, якщо б вони були кочкообразнимі, мали пару ямок, якісь невеликі коряжкі. Ось ці місця в ідеалі, якщо будуть знайдені, на всю ніч будуть базовіими. Знайшовши такі місця, їх необхідно відзначити буями, так буде легше їх знайти.
Після того, як знайдено місце, поставлені буї, ми стаємо на якір. Стати на нього потрібно до заходу сонця. Вибрати місце стоянки потрібно так, щоб була можливість захопити дві перспективні зони, тобто стати в «коло», з якого можна дістати до виходу з глибини на брівку і навпаки – з мілини на глибину. Це зрозуміло. На вечірній зорі перед заходом сонця найчастіше працює вихід з глибини на брівку, вночі – мілину. Але це все не є догмою, чому і бажано вибрати правильну позицію між глибиною і мілиною.