Ловля окуня влітку
Літо дає широкі можливості будь-якій рибалці проявити свої вміння в лові окуня. У ці місяці його можна впіймати на вудку поплавця, спінінг, гурток, мормишку або донку. З усіх способів, ужение є найпоширенішим. Воно практикується на ділянках річок із слабкою течією, в затоках і вирах. У водосховищах і озерах ця риба найкраще ловиться на неглибоких ділянках у берегової растітельності.
Ловля окуня влітку має свої особливості. Великі особини зустрічаються в місцях, де дно відрізняється нерівностями і численними корчами. Їх можна знайти за допомогою глибиноміра. При тривалій тихій і жаркої погоди потрібно враховувати температурне розшарування води. Шукати окуня потрібно на невеликих глибинах, у місцях підводних височин і трав’яної рослинності. Дрібні і середні особини водяться близько водяних заростей, їх присутність можна визначити за плескання малька на поверхні. Це означає, що риба полює. Ловля окуня влітку при великій хвилі зазвичай відбувається там, де він ловився раніше. У великих водоймах окуня видає поведінка чайок. Де вони кружляють, плавають Малькова косячки, а значить і смугастий хижак.
Кращою насадкою при ловлі окуня на вудку є мальок. На гачок його садять за верхню губу або за спину. При слабкому клюванні хижак краще заковтує малька, насадженого за спину, але краще підсікається, коли мальок нажівлен за губу. Щоб він був живучим, прокол спинки потрібно робити неглибоко, майже у плавця. Дрібний рак або його шийка теж можуть послужити хорошою насадкою для смугастого хижака. Ловля окуня влітку може бути на п’явку або личинку бабки. Але все-таки підбір наживки залежить від типу водойми. Якщо він незнайомий, то краще порадитися з місцевими рибалками.
Ловля
окуня влітку часто відбувається з використанням блешні або блешні. На блешню його можна
впіймати на глибині не менше трьох метрів. При безвітряної погоди і відсутності
течії, блешня можна з човна, без постановки її на якір. Удильник потрібно
рухати енергійно. На спінінг ловлять великих і середніх окунів. Добре для цих
цілей підходить одноручний спінінг. Далекі кидки не потрібні, тому що окунь не
відноситься до полохливим рибам і частенько вистачає блешню близько самого
човна. Можна використовувати спінінг для лову окуня способом потяжки. До кінця
волосіні прив’язують грузило, а вище нього два повідці з гачками № 5-7.
У літні місяці краще клювання
окуня буває в похмурі, теплі, злегка вітряні днірано вранці і ближче до 9 год
При сонячній погоді риба відмінно клює, бере насадку в пів води, а не у самого
дна. Іноді в спекотні дні середній і великий окунь ловиться на глибині 3-4 м.
В кінці літа хижака ловлять ближче до берега, де є водяна рослинність, у залитих чагарників, підводних височин і корчів. У цей час окунь ходить біля дна. З похолоданням води риба йде слідом за мальком на глибину і клює погано.