Нерест судака
Нерест риби судак починається після того, як вода увійде в свої береги, це припадає десь на травень і червень місяць. У цей час судак має світле забарвлення і два великих ікла. Тривалість періоду нересту досить значне і становить від 3 тижнів до місяця. Судак завчасно залишає глибокі місця і підходить до мілині, ближче до берега, до місцевостях, всеених травою і водоростями; морської та озерний судак для нересту воліють річкові місцевості, куди і вирушає за тиждень до ікрометання. Також, місцями для нересту судака можуть служити затони, затоки, ильмени, калтукі, єрики, невеликі протоки. Сам процес ікрометання проходить або пізно увечері, або вночі.
Спосіб ікрометання досить оригінальний і не схожий ні на один з інших риб. Зграя розбивається по парах, самка і самець розміщується перпендикулярно один до одного, при чому перша стоїть хвостом до верху і повільно випускає ікринки, а самець обливає їх зверху молочком. Якщо потрапити в потрібний час, в потрібне місце, то можна спостерігати як з води стирчать хвости самок. Судак для метання ікри шукає місця в тіні, якими можуть служити хмиз, корчі, коріння дерев. У середньому самка носить в собі 200-300 тисяч ікринок, що мають жовте забарвлення і 1-1,5 мм в діаметрі.
Після того, як закінчився процес
ікрометання, річковий та озерний
судак, не зволікаючи, відправляється на більш глибокі місця водойми,
морський ж, вирушає в море, за великим рахунком тому, що вода в цей час дуже
мутиться.
Виклюнувшіхся мальок судака, на відміну від багатьох інших риб, не прибивається
до берега, а відразу йде на глибину.
На узмор’ї і гирлах річок інтенсивність росту судака дуже велика і вже за перший рік він набирає до 600 г ваги, за два – 1 кг. В інших місцевостях зростання судака більш повільний і до вересня він переступає з довгою в 9 см.