Покльов і витягування краснопірки
Покльовка у краснопірки чітка і тільки двохрічний мальок спочатку грає з насадкою перед тим, як проковтнути її. Губи у цієї риби дуже слабкі, тому підсічка повинна бути дуже слабка або не повинна бути взагалі. Втім, краснопірка рідко ловиться за губу, так як ковтає насадку.
Якщо ловити по дну на гнойового хробака, то покльовка має деяку схожість у поклевке з окунем, тобто поплавець один раз опускається у воду і потім різко йде в бік під воду, але вона не така сильна і різка, як у окуня. Коли лов відбувається близько поверхні, наприклад на муху, то відхід у бік будить більш пологим і плавним, подібно уклейці. Витягати потрібно дуже обережно, щоб не обірвати що-небудь рибі і, в підсумку, щоб вона не зірвалася з гачка. Більшу краснопірку (більше 400г) потрібно трошки помучити на воді, провівши кілька гуртків і підхопити сачком. Як було сказано раніше, краснопірка значно сильніше і упорист плотви на вудці, тому краще тягти її по воді, тому що коли вона виходить з води, то починає трепечитись і часто зривається.
Краснопірка дуже живуча риба і може служити не поганим живцем на сома або щуку, але далеко від трави, а поблизу краще використовувати піскаря, Єльцов або головня.