Нерест краснопірки
Нерест краснопірки, як у карася і лина, відбувається досить пізно, десь в кінці травня або наприкінці червня, коли вода прогріється до 15 оС. У цей час на спині й голові самців з’являються зелені бородавки.
Краснопірка знаходить більш яскравий колір, але порівняно мало як, наприклад, у плітки, яка повністю міняє розфарбовування і знаходить якусь шорсткість. Спочатку нерестяться великі червоноперки в очеретах , а потім, десь у червні – середня і дрібна риба. Весь процес ікрометання проходить у кілька прийомів та майже не помітний, хоч і проходить вдень, але це можна пояснити тим, що вся оргія відбувається на дні й чути хіба що глухі сплески.
Обчислити місце нересту можна хіба що за хитанню очерету або очерету, але не факт, що це саме червоноперка, так як було сказано раніше, період нересту краснопірки збігається з періодом карася, лина та деяких інших риб.
Дрібна краснопірка також може метати ікру на мох, коріння дерев, рідше на камені. 400-грамова самка в середньому може виносити до 100 тисяч ікринок, що досить багато, але враховуючи те, що нерест червонопірки проходить запізно, велика частина їх пожирається хижою рибою. ВАилупившийся мальок тримається маленькими зграйками у дрібних, зарослих травою і добре прогрітих сонцем місцях.