Ловля карпа навесні
На відміну від лову коропа влітку і восени весняний лов має безліч особливостей. Вона цікава тим, що після зимової перерви з’явилася можливість поїхати на водойму, закинути снасть і дочекатися першого в сезоні клювання. Також, весняний лов коропа характеризується високою ймовірністю упіймання трофейного екземпляра. Під час нересту великі особини мають додаткову вагу за рахунок молок та ікри. Додатковим стимулом активно харчуватися для коропа є підготовка до нересту, яка зажадає додаткових сил.
Головне завдання карпятники, як і в будь який інший час року – знайти рибу. Шукати коропа необхідно на мілководних ділянках водойми, які добре прогріваются сонцем. Причин знаходження риби в таких місцях кілька, по-перше, будучи холоднокровним істотою, активність коропа безпосередньо залежить від температури води, а на мілководді вона прогрівається швидше. По-друге, з підвищенням температури води, починають розвиватися і різні комахи, які становлять кормову базу коропа. Слід зазначити, що після зими без харчів короп не проти поласувати ікрою дрібних риб, тому його залучають нерестовища на мілководді.
Ловля коропа навесні змушує рибалок дуже ретельно підходити до вибору снасті. Так як вода ще досить чиста, то волосінь і повідець повинні бути тонкі і виконані з флуорокарбона, що надає їм невидимість. Волосінь повинна бути важчим за воду, що дозволить їй щільно прилягати до дна і не дозволить коропу зачепити її, побачити чи злякатися. Ретельно повинна бути підібрана те сама оснащення. Забарвлення грузила повинно відповідати водоймі, а повідець з тонкого плетеного матеріалу. Гачки повинні бути темного кольору за розміром відповідні бойла діаметра близько 10-14 мм.
При виборі прикорми необхідно пам’ятати про те, що навесні короп нереститься і самці під зав’язку забиті молоками, а самки ікрою. Місця для їжі в кишкової порожнини риби залишається мало, а холодна вода сповільнює процес обміну речовин. У такому випадку – головне не перегодувати коропа. Кількість прикормки повинна бути обмеженою. Дуже часто буває досить використання PVA-пакетів, які забезпечують точкове пригодовування. При виборі прикорми необхідно враховувати, що жирні підгодовування на основі рибного борошна ранньою весною не працюють. Бажано використовувати рідкі добавки, що підсилюють запах спреї і гейзерні суміші.
Ранньою весною дно водойми ще не заслана килимом водоростей, і риба збирає корм дуже обережно. Щоб стати володарем трофейного примірника, необхідно вибирати Бойл нейтральної плавучості. Така приманка веде себе досить природно: спочатку дуже повільно тоне, а у випадку найменших завихрень води приходить в рух. Домогтися такого результати можна ретельної балансуванням оснащення і тоді лов коропа навесні залишить вам щиру насолоду.