Де ж ловити карася?
Де ж ловити карася? Та де завгодно, оскільки карась не дуже перебірливий до місць проживання і піймавши в одному місці рибу, можна спіймати ще кілька. На самоті карася також досить рідко зустрінеш, вони люблять "ходити" зграями. Непоганими місцями для лову карася будуть ділянки, де присутня лілія, кубушки, латаття, вони ростуть на глибині 2-4 м, а також де поширена уруті і рдеста.
Не любить ж карась (як і інші види риб) зарості кушир, оскільки його листя має речовина під назвою танін, що далеко не приваблює личинки і інших комах. А коли роголистник розквітає, то карась взагалі далеко відходить від його заростей, оскільки пилок цієї рослини забиває зябра карася. Чого не скажеш про рослинах уруті, що манить до себе личинок, равликів і інших комах, тому тут карась охоче обживається. Рдесник само хороший для нересту, там можна і гарненько поїсти і сховатися від хижаків.
Карась - риба, яка знайшла поширення в країнах центральної, північної та східної Європи і в деяких країнах колишнього СНД. Штучно карась розлучений тільки в Іспанії, дуже рідко зустрічається в Лотарингії, Франції і Ельзасі. Більше він мешкає у Фінляндії, в Росії включно до Архангельська, дуже поширений в Білорусі, Молдови, Польщі, України, окрім Криму. Поки що він не виявлений на Закавказзі, Камчатці. Великого поширення карась знайшов в краях Сибіру.
У Туркестані карась виявлений лише в Амудар'ї. Карась - цей той вигляд, який любить ниці озера, болота, стави, річки зі слабкою течією, в горах і гірських озерах зустрічається досить рідко. Ще він ставиться до "необережним" рибам, які водяться в траві, мулі, а великі екземпляри з приходом сутінків можуть близько підходити до берега.