Щука
Щука - це одна з найбільш відомих нам прісноводних риб. За своєю величиною і ненажерливістю вона поступається лише рибі сом. Щука водитися майже скрізь, крім невеликих стоячих ставків, і то з великими винятками. Треба сказати, що ця хижачка може досягати 2-х метрової довжини і ваги більше 40 кілограм.
Щука поширена в басейні Північного Льодовитого океану, басейни Берингове, Балтійського, Чорного, Азовського, Каспійського, Аральського морів. Нереститься на глибині від 0,5 м. до 1м. в березні-квітні після танення льоду, коли температура води досягне +5, +6 градусів. Після нересту починає інтенсивно годуватися. Хоча щука з різною інтенсивністю ловиться круглий рік, її клювання має три виражених піку. Навесні – до і після нересту, а восени – з кінця серпня до листопада.
Тулуб у щуки циліндричний з трохи відсунутим тому плавцем, голова величезна і довга з широкою пащею і дрібними гострими зубами. Очі у щуки, дуже рухливі і тому вона добре бачить як збоку, так і над собою. Щука має дуже гладку і дрібну луску. Вона розфарбована: зверху – у темний колір, з боків – у сіро-зелений, а черево в щуки біле, з сірими цяточками. Взагалі колір цієї риби залежить від віку і місця існування. Чим старше щука, тим вона темніша, ну і звичайно, як, втім, і всі риби, якщо вона водитися в глухих озерах з мулистих дном, то розфарбування її буде більш темне, ніж та яка мешкає у водоймах з піщаним дном. На першому році щурята завжди темно-зеленого кольору, на другому – переважає сірий колір, а вже на третьому забарвлення її стає більш жовтою.