Окунь королівський
Тілапія, або іншими словами окунь королівський – це всеїдна і вельми невибаглива порода риб. Серед її особливостей можна відзначити високу витривалість до різких коливань середовища проживання і яскраво виражений територіальний інстинкт.
Зовнішність і поведінка окуня королівського типово для всіх представників загону цихлід, до якого, він власне, і належить. Ця риба інкубують ікру і мальків у своєму роті, крім того, для неї характерне створення стійких «сімейних пар». Вже до року представники даної породи досягають своєї статевої зрілості, притому самки трохи відстають від самців у цьому питанні. Якщо окунь королівський знаходиться у воді, температурою двадцять п’ять – тридцять градусів, і крім цього присутні всі необхідні для нього сприятливі умови, то нерест буде відбуватися систематично, приблизно один раз на місяць.
Варто сказати, що утримувати окуня королівського в «домашніх умовах» дуже непросто. Адже для нього характерно агресивне ставлення, войовничість і охорона «власної» території. Для того, щоб розводити цю породу риб у себе в квартирі, вам буде потрібно дійсно величезний акваріум, з лабіринтом з каменів, великою кількістю укриттів і сильними рослинами. Крім того, ми рекомендуємо вам відвідати не інтернет магазин косметики для солярію, а зоомагазин, де ви зможете придбати лампи і фільтри. У всіх інших значущих моментах (якість води, температура і так далі) ця порода, як уже було сказано вище, дуже невибаглива. І прісна, і солона, і навіть морська вода підходить для її нормального розвитку і розмноження.
До цікавих особливостей окунів королівських можна віднести їх прихований гермафродитизм, можливість поступової зміни статі. Як правило, мова йде про «перетворення» самок у самців при складному поєднанні певних внутрішніх і зовнішніх умов. Відзначимо, що з багатьох причин саме риби даної породи є улюбленим матеріалом в біологічних дослідженнях у сфері підводної акустики і психології представників водного світу.