Ловля щуки плавом
Це одна із самих добутливим, цікавих, але разом з тим і важких способів лову щуки. Вона дуже схожа на блесненье, але тут використовується жива рибка; від лову на доріжку вона відрізняється тим, що живець йде під човном на великій глибині (відомо, що щука не звертає уваги на човен, що пливе над нею вище 4 метрів).
Ловля таким способом починається з середини вересня, і триває весь серпень (така пора лову пояснюється виходом щуки з берегів на більш глибокі місця слідом за дрібницею). Для цього лову використовується міцна волосінь (до 16кг. Мертвого вантажу); гачки поодинокі, з повідцями (повідці повинні витримувати трохи меншу вагу, ніж сама волосінь, якщо ви не хочете втратити волосінь). Розмір гачків вибирається залежно від величини живця; так, до речі живцем може служити крепкогубий піскар або голавлик (плітка або ялець в цьому випадку не придатні, тому що щука їх зриває).
Ловлять тільки в тиху, безвітряну погоду, вранці і ввечері, з човна. Ловлять зазвичай удвох, причому один безшумно гребе, а інший тримає одну або дві вудки. Живець повинен плисти близько 60 см. від дна, тому плисти потрібно дуже повільно, а також, попередньо, потрібно дослідити яму на задіви, ну і природно потрібно знати глибину.
Близькість щуки можна відчути по тому як посилено метається живець. При клюванні кінчик вудилища починає схиляться вниз, в цей момент слід зупиниться і бути, готовим відпустити певну кількість леси. Найчастіше щука, схопивши живця, кілька секунд тримає його в пащі, потім починає заковтувати і плисти в бік свого притулку або під човен. У цей момент буде корисно трохи підняти вудилище, хижачка подумає, що живець вислизає з її пащі, потягне його на себе і почне заковтувати.
Дрібна щука може втратити живця, середня і велика ж завжди тягне вниз, тому доводиться іноді опускати вудилище у воду, а потім сильно і різко підсікти. Велика щука бере не роздумуючи, вона або сильно потягне на глибину, або зупинить гачок, при цьому, якщо є сумніви, що вине зачепилися за корч, відразу сильно підсікайте (для великої щуки ваш живець як пігулка, вона проковтує його в мить).
Хижачку треба тягнути досить круто, і довго з нею не церемониться. Хоча якщо щука важить від 4 кг. необхідно попередньо її стомити, інакше вона може зірватися з одиночного гачка. Ямні щуки, тобто дуже великі рідко вистрибують з води, а в більшості випадків намагаються сховатися під яку-небудь корч. Такі рибини часто возять човен взад-вперед, тому весляр повинен бути досвідчений, щоб узгодити руху човна. Краще всього, стомивши велику хижачку, плисти з нею до мілководдя, а там вже витягти її на берег.
Сак використовується дуже рідко, в більшості випадків щуку беруть руками, поза очі; при лові дуже великих екземплярів буде корисна наявність багра.