Розведення судака
Оскільки риба судак дуже цінна, а саме цінне її м’ясо, то, ясна річ, має сенс у розведення судака. Це не так просто, як з багатьма іншими прісноводними рибами. Він дуже перебірливий до місця проживання і дуже складно створити необхідні йому умови життя для розведення судака.
Основний факт, який потрібно врахувати перед тим, як розводити судака у водойму – це мулисте дна, що повинен бути мінімальний. Піщане, мергельно, в крайньому випадку глинисту дно буде відповідати критеріям ідеального місця розведення судака. Вода в ставку повинна бути завжди чиста і свіжа, глибина не менше 3 м. Якщо водоймище дотримується всіх, вище згадані, вимога до того ж має корчі, хмиз, очерет, камені, затонулі пні, то є велика ймовірність, що судак тут не тільки уживеться , але й буде розмножаться. Якщо ж водойму новий або не має корчів (або інших предметів) на дні для скідиванія ікри, тоді потрібно штучно создат, але в потрібних місцях, щоб вони не заважали при лові судака неводами. Найкраще судак краще відкладати ікру на хмизу, тому логічно було б зробити кілька плетінок з верболозу і розмістити їх на дні, прикріплюючи до каменів.
При розведення судака, його пересадка найбільш успішна в осінній період (вересень і жовтень), взимку пересадка можлива тільки в відлиги, навесні і влітку ловити судака важко, тому пересадка недоцільна.
Після вилову судака потрібно, не зволікаючи, обережно, перекласти судака з невода в бочку, яка, зазвичай, наповнюється під верх для того, щоб судаки не травмували один одного своїми колючими плавцями. Кожна бочка заповнюється в одну міру дрібних і? -1 / 2 заходи великих риб. Воду потрібно міняти кожні 2-3 години, залишаючи при цьому в бочці? від усього рівня води і додавати чисту до верху; бажано, щоб вода була річковий.
Якщо ви ретельно дотримувалися всіх правил розведення судака, а саме пересадки, тоді риба повинна мати темний відтінок, якщо ж навпаки (світлий) – тоді є велика ймовірність, що судак не уживеться і вимре.