Місця лову краснопірки
Ловити краснопірку найкраще поруч з очеретами, очеретами, різними водяними рослинами, а саме: у проточних озерах, ставках, старицях річок, затоках. Зазвичай, по сусідству зустрічаються лини, карасі, лящі, що так само як і краснопірка, ведуть переважно осіле життя і зустрічаються не скрізь.
Краснопірка відноситься до риб ледачим, млявим, неповоротким. Дрібна риба віддає перевагу густим очеретах і мілководдю, великі ж заходять в глибші місця (3-5 м) і тримаються середньої води, але також в трав’янистих місцевостях, але і одні і інші люблять тиху, стоячу воду і можуть зовсім не зустрічатися у водоймах з течією. По силі і розуму червоноперка повністю перевершує плотву, так червоноперка, особливо доросла, дуже сильна і обережна риба, не дивлячись на свою некаліберность. Краснопірку завжди можна зустріти у ставках, зарослих травою, очеретами, лопухами, очеретом або водяним мохом. Вона ніколи не буде ходити по дну в ясну, теплу погоду, дотримуючись верхніх або середніх шарів водойми, також червоноперка не переварює свіжу воду, тіні і відкриті місцевості, а в жаркі дні зовсім піднімається на поверхню.
Взагалі краснопірка - це денна риба і на відміну від щуки чи окуня, ловитися тільки зі сходом сонця і до заходу сонця (крім нересту), з приходом вечора риба шукає більш теплі і зарослі травою або іншими рослинами місця. Більш велика риба весь день гуляє по дну в місцях, порослих очеретом або очеретом, і виходить тільки на околиці цих місць.
Краснопірку ніколи не зустрінеш у таких місцях як плавучі берега, підмиті береги, коріння, кущі, де люблять плавати лин і плотва. Улюбленими місцями червоноперки вважаються мости, купальні, плоти, з умовою, що поблизу є зарості. Також її можна зустріти в Мельнич вирах, де багато їжі, саме тут можна побачити з якою силою вона плескалася на поверхні, це дуже вражає, беручи до уваги її досить маленькі розміри.
На початку вересня, коли пропадають зарості, дрібна краснопірка йде в більш глибокі, зарослі очеретом і очеретом місця і там вже зимують. Великі екземпляри, що плавають на глибині все рідше і рідше виходять на поверхню і в результаті на початку жовтня зовсім залягають на дно на зимівлю. Під час зимової Задухи червоноперка масово спливає на поверхню і ловиться у великій кількості. Загалом червоноперка відноситься до витривалим і невибагливим до якості води рибам.