Техніка лову краснопірки
Якщо правильно визначити місцеперебування риби, то лов червоноперки на вудку або донну дуже навіть добутлива. Втім, в лові краснопірки або плотви віддається перевага, звичайно, перше, тому що вона більш гарніше другий і менш упорист на вудці. У місцях перебування, підгодовуванні і навіть наживки, вона має велику схожість з пліткою.
Для лову краснопірки вудлище вибирається довге і гнучке, волосінь тонка, що витримує до 3 кг мертвої ваги, гачок № 2-5 на повідку, поплавець чим легше, тим краще. У першій половині травня, коли почнуть з’являтися трави на ставках, краснопірка бере по дну на гнойового хробака. У другій половині цього ж місяця, коли трава піднімається на поверхню, краснопірка добре бере на м’ятний хліб (білий або чорний), насадка опускається в чверть або пів води. У літню спеку кращою насадкою на червоноперку може служити муха, але без грузила і дрібним гачком, а великі екземпляри досить охоче беруть на коника.
В кінці серпня червоноперка знову бере на гнойового хробака, а під вечір і на дощового. У річках також практикують ловлю краснопірки на ракові шийки, мурашині яйця, "зелень” і навіть на шматочки риби, але за наявності великої зграї.
Ловля краснопірки відбувається в прогалинах трав’янистих, зарослих очеретом і очеретом місцях з берега, а також біля плотів, купалень, мостів. Навесні і восени можна ловити краснопірку на одному облюбованому місці, а влітку, піймавши 10-20 рибин, доводиться переходити на інше місце. Влітку, коли червоноперка ходить або по верху або полводи підгодовування майже марна, хіба що час від часу можна подкідать крихти хліба чи зерен пареної жита, але не багато і не більше ніж через 40-90 хв.