Ловля щуки на блешню восени
Осінь та початок зими – це найкращий час для лову щуки, оскільки в цей період клювання риби помітно активізується. Саме в цей час щука посилено починає запасатися жиром напередодні майбутніх холодів. Зазвичай кращі результати показує лов спінінгом, коли вона не виробляється на одному місці, а охоплює великий район водойми.
Починаючи з вересня, багато рибалок полюють на плямисту хижачку прямовисних блесненіем і можуть похвалитися успішним уловом. Але для цього потрібно добре знати стоянки та притулку щуки. Хоча зазвичай у великих водосховищах та водоймах краще ловити з човна біля заростей очерету, осоки, близько обривистих берегів. У тих місцях, де щук водиться багато, вони завжди видають свою присутність гучними сплесками, коли полюють за дрібною рибою.
Ловля щуки восени на блешню серед рибалок вважається найцікавішою, оскільки в цей період, щука, помітно набравши у вазі, стає дуже наполегливою і здатна вести енергійну боротьбу.
Найпоширеніші принади для щуки – це металеві блешні різних розмірів, форм і кольорів. Існує навіть кілька правил вибору найбільш підходящої блешні. Так, при риболовлі в полводи, блешня на щуку восени повинна мати темніший колір, ніж при лову з дна. У ясну погоду риба віддасть перевагу яскраві червоні і жовті блешні, а в похмуру погоду – блискучі. Багато чого при виборі підходящої приманки залежить і від раціону хижачки. Якщо вона харчується дрібними сріблястими рибинками, то забарвлення блешні повинен бути теж сріблястим, а от якщо її раціон складається в основному з йоржів та окунів, то ефективна приманка, виготовлена з латуні або міді.
Тому навіть бувалі і досвідчені рибалки важко дати варіант найбільш уловистої приманки і, найчастіше, вибір приманки відбувається інтуїтивно. Це питання набагато складніше, ніж, скажімо, підтримка комп’ютерів. Оскільки щука має норовливий і непередбачуваний характер.
Усі труднощі, а може бути і принадність лову цієї риби в тому, що завжди доводиться експериментувати і самостійношукати найбільш ефективне рішення.