Як ловити карася?
Ловля карася починається ранньою весною, в залежності від погоди, іноді карася ловлять із середини квітня, але зазвичай пізніше - з кінця квітня початку травня.Коли вода починає прогріватися карасі, спочатку більш дрібні, а потім і великі поступово пробуджуються від зимової сплячки і починають переміщатися по водоймі.
Тут то і починається справжня лов карася. У цей час карасі активно рухаються, толі поспішаючи відгодуватися перед нерестом, толі прагнучи звільнитися від зовнішніх паразитів, які накопичуються за зиму. У ставках про присутність карася часто можна судити з бульбашок, які піднімаються до поверхні. Так чи інакше, але в цей час, карась починає ловитися і дуже багато рибалок, в цей час теж починають активно переміщатися. Вони переміщуються в пошуках водойм, у яких заворушився карась.
Весна це той час коли можна дуже добре половити карася, причому найбільшого на звичайну вудку поплавця і прямо з берега. В цей час крупний карась нерідко виходить до берегів на більш мілководна і прогрітий ділянку. Але якщо є човен, то шансів на успіх ще більше, особливо коли вода ще холодна й велика риба ще в основному тримається на глибині далеко від берегів.
Але, взагалі, лов карася, з човна чи з берега - це таке заняття, коли заздалегідь ніколи не знаєш, будеш з уловом або за цілий день взагалі клювання не побачиш. Як я вже говорив, карась дивно примхливе тварина. Часто кажуть: "Ось вчора на цьому ж місці, в цей же час, і на цю ж вудку карась ловився як божевільний, а сьогодні абсолютно все теж саме і не клювання".
Ловля карася через млявості клювання і опору дуже нудний процес (ловля лина ще нудніше) і менш цікавий для рибалок тому, що не багато залишилося ставків, де водилися б 400-грамові карасі. Але оскільки є не мало любителів смаженого карася в маслі (ким я теж є), то я скажу пару реплік про його лову. Карась дуже непостійна риба і бувають дні, коли він клює відмінно, а буває - зовсім не бере; в ставках, де він в малих кількостях іє багато інших видів риб, він зовсім не ловиться (або випадково після нересту). Взагалі дуже мало днів у році з хорошим клюванням цієї риби, ніж інших видів.
Хороший і постійний кльов можна бачити лише в чисто карасьових ставках, де інший риби немає. Якщо в таких водоймах карасів дуже багато, то відповідно і їжі навпаки мало і карась бере майже кожен день, починаючи з весни і по пізню осінь. Добре карась клює рано вранці і увечері, коли вода добре прогрівається.
Кращими місяцями для лову карася вважаються червень і липень, хоча в місцях з більш теплим кліматом, де вода прогрівається значно раніше можна чекати гарного клювання і в травні. За настанні серпня місяця клювання карася може зовсім припиниться, але як я вже говорив у "теплих краях" клювання можна побачити навіть у серпні. У більшості ж випадків починаючи з серпня, карась заривається в мул і не виманити його навіть самої апетитною насадкою або підгодовуванням. Остаточно зимувати карась заривається після того як ставок почне покриватися льодом, що значно пізніше ніж, наприклад, лин або короп. Карась боїться заморозків, тому ближче до півночі він зустрічаються все рідше і рідше.
Карась як риба боязка і неповоротка тримається в траві і очеретах, і рідко вибирається на чисті незахищені водоростями місця водойми, де він стає легкою здобиччю хижої риби (щуки, наприклад). Для лову карася з берега, що гуманніше, ніж з човна, у випадку цього виду риби, краще на передодні лову розчистити собі місце десь площею 1-1,5 квадратних метра від водоростей і очеретів. Це можна зробити довгими металевими граблями і бажано, щоб глибина в цьому місці була не менше 60-70 см., а ще краще 1,5 м. оскільки великий карась "гуляє" біля берега тільки вночі. Не бажано глибину на вудці робити повну, тобто щоб поплавець лежав, карась просто не побачить насадку, а посипати дно білим піском дуже трудомісткий і безглуздий процес, оскільки риба в більшості випадків бере на вазі.
Найкращим часом для лову карася вважається ранок (до 10ч) і вечір, іноді по полудні, але бере риба вже по верху, великі екземпляри (від 400 г) у такий час велика рідкість, тому краще полює з ранку або пізно ввечері.