Форель
Форель - рідкісна, надзвичайно гарна риба. На форелеву рибалку потрібно їздити зовсім не за м’ясом форелі, а за отриманням естетичного задоволення. Місця, де ловиться форель зазвичай такі ж красиві, як і сама риба, тому справжній рибалка завжди повинен зберігати первозданну красу природи і дбайливо ставитися до рідкісної риби.
На Заході вже давно зрозуміли це і оцінили принцип: зловив – відпусти. Перший раз відпустити гарну рибу назад у воду кришталево чистого струмка важко, хочеться її всім показати, поділиться її красою. Але що може бути гарніше вільної риби в річці? Закликаємо Вас бути дбайливими і завжди відпускати форель вагою менше 600 г, а в нерестовий період взагалі утриматися від лову. Відпускаючи форель назад у річку, отримуєш навіть більше задоволення, ніж від її піймання. Всередині після цього щось теж змінюється, стаєш добрішим, великодушним. Зберегти життя завойованому супротивнику – ознака благородства.
Форель дуже швидко росте і сьогоднішня відпущена вже завтра порадує Вас своїми розмірами і опором, тим більше, що форель – риба осіла і буде продовжувати жити там, де Ви її вже раз зловили і відпустили. Форель підросте, набереться досвіду, стане вже по-справжньому гідним супротивником і тоді вже нехай переможе найсильніший.
Ловля форелі на ставку
Останнім часом у Росії з’явилося багато господарств з розведення райдужної форелі. Такі платні форелеві ставки заслужили особливу популярність серед запеклих рибалок. Тут можна зловити великий екземпляр рідкісної риби, не виїжджаючи далеко від дому, не витрачаючи багато грошей на поїздку.
Зазвичай, якщо ви приїжджаєте на платний водойму, клювання вам майже
гарантований. Як правило, на таких водоймах форель бере добре, навіть велика.
Форель, як відомо, дуже чутлива до якості води, тому вона водиться тільки в
екологічно чистих водоймах. Платні
форелеві ставки – ідеальне місце для проживання і розмноження
форелі, а для рибалок це ідеальне місце для відмінного відпочинку. Тут відсутня
течія, не потрібно перезакидають вудку, міняти потрпався наживку, як на
річковий риболовлі.
На ставку можна заздалегідь підгодувати рибу – це справа кількох годин, і улов буде більш вдалим. На платних форелевих ставках зазвичай є місця, з яких можна ловити недалеко від берега, наприклад, з містків. Риба ловиться не така велика, але задоволення отримуєш не менше, і для такої рибалки підійде класична двометрова вудка. Більшість рибалок воліє ловити або на потужну поплавкову вудочку, або на спінінг, але з поплавком. Донні снасті менше популярні на ставках, а справжні рибалки стверджують, що ловити на поплавкову снасть набагато приємніше.
Райдужна ставкова форель сильно відрізняється поведінкою від своїх побратимів, які водяться в струмках і річках. На річках відбувається постійне переміщення форелі в пошуках їжі, а в ставках форель найчастіше стоїть на самому дні або ховається у берегів у водоростях.
Форель примхлива, і щоб риболовля була успішною, треба серйозно підійти до вибору принад і наживок. Бувають дні, коли вона бере на звичайного хробака, метелика, а іншим разом її залучить тільки спеціальна блешня – воблер. Одними з найбільш уловистих приманок для райдужної форелі вважаються воблери yo zuri minnow. Цей універсальний воблер характеризується хорошою дальністю при занедбаності, стабільноїгрою при русі. Всередині є кульки з металу для створення звукового ефекту. Воблер Yo-Zuri Minnow під час швидкого проходу в товщі води починає відчувати опір при підмотці або при проводці вудилищем, і приймається «грати», здійснюючи хвильові руху, що робить його схожим на маленьку пливе рибку, яка привертає велику форель.
У вечірніх сутінках, вночі, у ранковому тумані форель стає більш впевненою, втрачає гостре відчуття небезпеки. Цей час найбільш сприятливий для лову, і вона буде успішною, якщо рибалка готовий пристосовуватися до постійно мінливих умов цієї особливої риболовлі-рибалки на форель.