Насадки для лову плотви
Насадки для лову плотви є як тваринного походження, що використовуються у швидкій воді, так і рослинного – в стоячій. В якості тварин насадок для плотви використовують яйця, рідше мух, ракові шийки і клішні, коники, личинку мошкари (шиворотка).
Таку насадку як хліб краще використовувати на ставках, рідше озерах і зовсім не бажано на річках, так як плотва тут дуже слабо бере на хліб, а іноді зовсім не бере. Чорний хліб кращий, ніж білий, так як він більш в’язок і пахучі. Але як перший, так і другий (для підстраховки) краще м’яти з медом, соняшниковою олією, різними пахучими маслами (анісовим, м’ятним). Плотва – дуже вибаглива та перебірлива риба по відношенню до насадки і, спробувавши її, вона, іноді випльовує наживку до підсічки, якщо та їй не сподобалася.
З видів білого хліба краще використовувати домашній або здобний, навіть трохи вогкуватих або взагалі замінювати тестом; досвідчені рибалки радять тісто трохи солити, а потім трохи підсмажити з салом. Якщо під рукою не виявилося пахучих речовин, тоді їх можна замінити нутрощами плітки або її слизом, а також можна додавати порошкові фарби червоного кольору, харчового походження (сурик).
Хлібні кульки робляться досить невеликих розмірів: від самих маленьких до розмірів горошини, для цього підійдуть гачки 1-3, рідше 4 номерів. Хлібні зерна менш ефективні, ніж м’якуш, але також мають право на використання і, в залежності від місцевості, можуть навіть перевершувати другого. Перерахуємо ці насадки на плотву по спадання їх використання та ефективності: перловка (ячная), що досить непогано тримається на гачку, якщо приготована правильно, далі йде парена пшениця, жито, овес і горох. Останній краще використовувати зелений, молодий цукровий горошок або чечевиця. Краще всіх тримається на гачку хлопець зерна перлової крупи (навіть на слабкій течії).
Нитчасті водорості, в особливості "зелень", займає перше місце за ефективністю серед літніх наживок. Але також потрібно пам’ятати, що використовують її тільки там, де вона растет, інакше ніякого результату не буде. Плотва добре бере на "зелень” на слабкій течії, серед каменів або на палях, коли вона легша і шовковиста, так як в стоячій воді вона темна, жорстка і не дуже уживана пліткою. Де завжди можна знайти плотву, так під мостами на палях, на яких вона, за умови, що не було паводків, яскрава, тонка і дуже швидко зростає (вище 70 см). Ця водорість має огірковий запах і дуже приємна на смак, що власне і приваблює плотву. Щоб переконається в тому, що влітку плотва харчується саме "зеленню” (якщо її немає, то інший ніжною водорістю), можете перевірити нутрощі спійманої риби, і будьте впевнені, що в 90 випадків з 100, там Ви знайдете тільки водорості. Саме тому м’ясо плотви влітку віддає якоюсь гіркотою. "Зелень” дуже важко зберегти і вона втрачає свою в’язкість і смакові якості вже через 12 годин після вилову; під час лову її зберігають у мокрій ганчірці.
Є також особлива технологія насадження "зелені” на гачок: беруть водорість 10 см в довжину, кладуть серединою на гачок, роблять подвійну петлю, що нагадує букву b, далі в ці кільця протикають гачок і затягують вузли так, щоб кінці "зелені” звисали з гачка не менше, ніж на 4 см. Жало гачка при цьому не захищене, але це не має істотного значення, оскільки легка насадка пливе попереду гачка, і плотва заковтує насадку перш, ніж відчуває жало гачка.
Літня риболовля на плотву (а також гольця, язя і яльця) має найбільш великий успіх, ніж на інші насадки, потрібно тільки грамотно вибрати час і місце лову і навіть немає потреби в підгодовування. Є також теорія, що "зелень” має якісь лікувальні властивості, що й залучають плотву, що часто страждає від впливу паразитів в літній період. Ловля плотви на "зелень” бере свій початок десь в останніх числах травня, коли вода потеплішає і водорості досягнуть 5 см в довжину і триває до початку вересня.
Як і більшість інших прісноводних риб, плотва спочатку бере погано і неохоче до першого паводка, коли "зелень”змивається і, при цьому в’їдається в харчовий раціон плотви. У перший час краще ловити плотву на "зелень” неподалік від таких місць у бік течії, де "зелені” майже немає, і плотва кидається на повз пливуть водорості, що приносяться сюди течією. У таких місцях треба тільки дізнатися глибину розташування плотви, починаючи з дна і поступово піднімаючись до поверхні. Досить вдало можна ловити плотву на ямах з виром, біля гребель і під ними, на перекатах, де швидкість течії різко спадає. Плотва дуже любить місця, де протягом або різко посилюється, або спадає (наприклад, шлюзи).