Ловля ляща в ночі
Самим головним моментом при нічній ловлі ляща є вдалий вибір місця. Відмінність від денної риболовлі полягає в тому, що воно повинно бути одне. Чому? Тому, що робити кілька підгодованих лунок і обходити їх в темний час доби незручно.
Здійснюючи такий перехід, ви можете пропустити підхід великої риби. Також дуже важливо, щоб рибалка проходила в повній тиші.
Після того, як ви виберете місце, потрібно просвердлити три-чотири лунки на невеликій відстані один від одного (в залежності від розмірів вашого укриття). Кожну лунку вам потрібно рясно підгодувати ввечері, приблизно після шести-семи годин. Прикормлювати найкраще чистим мотилем, без всяких добавок і ароматизаторів. Якщо ви хочете, щоб ваша нічна ловля ляща була успішною, то підгодовування шкодувати не варто. Досвідчені рибалки беруть по кілограму прикорму на кожну лунку. Тільки таким чином ви зможете утримати підійшла зграю риби. Невелика кількість мотиля не змусить косяк затриматися. У нічний час виходить на годування риба лише в певні години, про які ви дізнаєтесь, порибаливши на водоймі кілька разів.
Природно, що мати стільки мотиля можливо далеко не завжди (хоча б по фінансових міркувань). У такому випадку вибір підгодовування залежить від особливостей водойми. Приміром, на деяких не гірше ніж мотиль, ляща приваблює пшенкой або перловка. На другий же воді вони дають не більший ефект, ніж шматки роздробленого п-175. Якщо в якості підгодовування ви використовуєте перемелений соняшникова макуха, то простежте за тим, щоб він був не прогоркшій.
Як снасті для нічного лову лящів на водоймах без течії вибирають блешні або поплавкову вудочку. На воді з сильною течією вам варто віддати перевагу великим блешню з поплавцем або кивком. Пам’ятайте, що вночі риба бачить погано, тому спокушати її грою блешні просто не має сенсу.
Краще всього, якщо в темний час доби ви будете використовувати м’яку плетінку або капронову нитку, замість звичайної волосіні. У такому випадку ви можете розраховувати на більш крупні екземпляри ляща і більш часті покльови.