Екіпірування і спорядження
Почнемо з приготувань до цієї полюванні. Перше правило, саме головне – безпека на воді. Що нам необхідно для такої цікавої і ризикованою риболовлі – це хороша надійна човен. Зараз вибір човнів величезний, і проблем з цим немає. Сучасні човни з ПВХ матеріалів досить міцні і зручні помічники, до гумових човнів я теж непогано ставлюся, тільки в тому випадку, якщо вони сертифіковані заводом-виробником, і мають гарантію. На човнах, зроблених місцевими умільцями, виплисти я не ризикну з однієї простої причини-хочеться побачити світанок. Рятувальний жилет також буде необхідний, більше гарантій безпеки.
Одяг – одяг має бути зручним, легким, не стискувати рухів, пропускати вологу, «дихати». У кого є сучасні «дихаючі» костюми – будуть в самий раз. Костюм повинен бути в міру теплий, тобто осінньо-весняний. У кого немає такого костюма – не біда. Теплий комплект білизни, непродуваемую куртка, штани, головний убір (кепка, вовняна шапочка) залежно від температури повітря. Взуття – ноги повинні бути в теплі. Холодно ніг – холодно всьому тілу. Які-небудь осінні черевики зі шкіри будуть в самий раз, на випадок дощу – плащ і бахіли від ОЗК.
Ніч часто вимагає осіннього одягу,
майте це на увазі, навіть якщо день був дуже спекотним – це не говорить ні про
що. У балках і низинах, а там ми і буваємо на воді, може бути дуже холодно.
Трохи не забув, москітна сітка і крем від комарів нам теж будуть необхідні.
Неспокійна ніч не повинна бути ще неспокійний, це ні до чого.
Наступне – світло. Необхідний ліхтар. Налобний, ручний, на батарейках чи
акумуляторах, різниці немає. Для чого знадобиться ліхтар – тільки для екстрених
випадків. Для заміни приманок, витягування гачків, глибоко засіли в пащі риби,
перев’язки джиг, карабінів і т.п., але не для постійної підсвічування зони
лову. Чому? Після включення ліхтаря на вас налетить орда комах.
Про те, що штучний світ приваблює рибу, неодноразово писалося, це вірно. Якщо світло розсіяний, дуже тьмяний, почасти можна погодитися з його присутністю, але тільки не яскравий, спрямований. У цьому випадку риболовлі не вийде. Я рибалю в повній темряві. Абсолютною темряви вночі майже ніколи не буває. Порибаливши вночі хвилин десять, навіть у похмуру погоду, я починаю непогано орієнтуватися. І це не від моєї феноменальності …
Принадність риболовлі настане, коли ви зіллєтеся з чарівним нічним світом, і тоді ви потрапите в незабутню казку, повну хвилюючих подій. Коли ви через спінінг відчуєте удар в руку з темряви, у вас перехопить подих. А от зі світлом всіх цих моментів вам не відчути, дивовижний нічний світ для вас буде закритий. У темряві немає сенсу дивитися на спінінг, на плетінку-тільки обрій, і почуття снасті, напрацьоване досвідом. Ви перейдете у стан, коли станете бачити те, про що раніше не припускали …
Є одна умова, що стосується цього способу лову. Якщо ви людина нестриманий, імпульсивний, у вас немає терпіння і ви не романтик – краще залиште нічну ловлю. Ваша рибалка – це тільки день. З іншого боку у вас є всі дані, плюс велике бажання освоїти цей вид лову, але ви малодосвідчений рибалка, то допоможе в цій ситуації по-справжньому досвідчений товариш – рибалка, який розуміється в риболовлі. У такій компанії бажано робити перші виїзди на нічну рибалку.
Що стосується порядку речей у човні. Речі повинні бути кожна на своєму місці. Все має бути в строгому порядку, щоб ви знали, де і що знаходиться. Копатися вночі в речах – невдячне заняття.
Перебуваючи в човні удвох, ви повинні домовитися з напарником про злагоджених діях. Найперше – не поспішати. Інакше можна втратити дорогі снасті, а ще гірше-травмувати один одного, не дай Бог, конечале. Аптечка необхідна в будь-якому випадку: йод, бинт, джгут, знеболюючі – загалом, все необхідне для першої допомоги.