Плотва
Напевно, немає такої риби, яка мала б таке глобальне поширення як плотва. Сенсу розповідати вам докладно про зовнішність цієї риби – смішно, тому зупинимося лише на головних тезах відмінності плотви від інших риб. Як і в багатьох інших риб (карась, краснопірка, риба сом, короп та ін) зовнішність багато в чому залежить від якості води, віку риби, місцевості і багатьох інших причин.
З віком плотва знаходить більш яскраве забарвлення, стає ширшою і товстішою. Часто плотву помилково приймають за червоноперку, але вона має ряд істотних відмінностей від першої, ось деякі з них: у червоноперки золотиста забарвлення луски (у плітки срібна), різні види глоткових зубів, жовтий колір губ у червоноперки, плотва вужча і худа в області черева. Крім того, плавці у плітки пофарбовані в зеленувато-сірий колір з червоним відтінком, грудні – з жовтим відтінком, боки – біло-сірі зі срібленим відтінком, луска плотви покрита слизом, так як у червонопірки її майже немає взагалі і багато іншого.
Взагалі, плотва на багато смачніша червонопрки, але поступається другим, за зовнішньою красотою. Плотва вважається дрібною рибою і часто досягає максимум 30 см в довжину і 600 м, але при хорошому раціоні і, як показала практика, солонуватість озера, плотва може досягати у вазі до 3 кг і в довжині до 50 см, але це досить рідкісні екземпляри і , як правило, добре цінуємо. На таких озерах плотва більше схожа на воблу, ніж на річкову плітку.