Ловля судака навесні
Тепер
поговоримо про те, які часові періоди існують при лові судака і коли його краще
ловити, а коли гірше. Виділяють чотири етапи лову судака, а саме:
лов судака навесні (від розтину води від льоду і до початку періоду нересту);
лов судака влітку (червень, липень, початок серпня);
лов судака восени (серпень і всі осінні місяці);
лов судака взимку (від грудня до розкриття вод).
Помічено, що в період лову судака навесні він добре бере на переднеогруженние вертушки і в той момент, коли починає каламутніти вода вони показують найкращий результат, тому що вони є шумливими приманками і судак їх дуже добре чує, тому рекомендую вам у лютий, березень і квітень аж до переднерестовій ходу судака частіше використовувати саме переднеогруженние вертушки.
Навесні судак дуже добре ловиться на спінінг десь з 15 квітня до 10 травня. Як правило саме в цей проміжок часу наступає жор судака, тобто судак вже збився в зграї і можна зловити не поганий екземпляр. Крім цього, це період кращого клювання судак за весь рік. Якщо ви потрапили в преднерестовий вихід судака (він триває 1-1,5 тижні), то можна зловити дуже багато судака. Вгадати коли конкретно судак ловиться досить таки важко і тому треба патрулювати. Якщо ви знаєте яке-небудь судакове місце і приділяти буквально 20-30 хв в день і тоді ви не прогавите переднерестовий вихід судака.
Після 10 травня судак вже віднерестився і у нього настає період коли великого судака майже цілий місяць зловити практично неможливо, тобто в цей період можна зловити хіба що судака, що охороняє своє гніздо (кладку з ікрою). Тому якщо ви випадково потрапили на місце, де судак віднерестився і зловили судака, який охороняє кладку з ікрою, то це, звичайно, неспортивно, тому, що в цей період судак кидається практично на будь-яку приманку, яка потрапляє в поле зору гнізда з ікрою, тому це далеко не мудрий вчинок. У період десь з 10-го травня і до кінця цього місяця якщо і можна ловити судака, то це, як правило, судак не великий (400-600 г).
На весняному етапі лову судака клювання дуже рідкісний і нестабільний. Весняний клювання триває буквально кілька днів, що пояснюється лише тим, що після зими судак, в компанії з сомом, шереспером, окунем і щукою направляються в Мельнич вири і там харчуються дрібною рибою, що прибуває сюди з ставків і переправляється через вир. Судак і інші хижаки на льоту хапають рибу, рідко дозволяючи їй піти на дно. Але при такому достатку їжі судак дуже рідко бере на вудку і навіть на спінінг з живцем або блешнею. Лише по спаду води, коли дрібна риба несеться течією вниз, зголоднілий судак добре бере як на блешню, так і на живця. Пізніше судак йде в інші місця у пошуках їжі, де і залишається на нерест.
Ловити судака можна або з берега (або берега Мельнич виру), або з човна. Глибина місця лову повинна бути до 5 м, вудка довга, волосінь міцна, трохи длиннее вудлища, поплавець вибирається з дерева, завбільшки з маленьке яйце; грузило повинно підтримувати поплавець у вертикальному положенні. Якщо лов виробляється зі стлани, то біля берегасудака краще витягувати за допомогою багорка; сачок в цьому випадку використовується дуже рідко, або зовсім не використовується. Багорком намагаються зачепити судака або за черево (десь між грудними плавниками), або під зябра.
Довга
волосінь використовується переважно при лові з човна, рідше в чистих місцях, де
немає небезпеки зачепа за будь-яку перешкоду. У випадку якщо є течія і
поплавець далеко відпливає в натяжку волосіні, то його підтягують ближче до
себе, але не витягають живця з води, тому що в цей час часто проводиться
клювання.